Możliwość komentowania Zwiedzanie pięknych miejsc w Wielkiej Brytanii została wyłączona

Poznaj piękno Afryki

Skarby Danii
Północna cześć Europy zazwyczaj jest dość niedoceniana przez turystów z wielu krajów, co widoczne jest także i w Polsce. Z pozoru nie ma tam zbyt wielu godnych uwagi atrakcji, a sama dość chłodna pogoda sprawia, że celem naszych wakacyjnych wyjazdów znacznie częściej są południowe, słoneczne kraje. Takie podejście jest jednak sporym błędem, bo same tylko kraje skandynawskie mogą zaoferować tak dużo interesujących rzeczy, że każdy znajdzie w nich coś dla siebie.
Fantastycznym przykładem jest tutaj Dania, niezbyt duży kraj leżąca przede wszystkim na półwyspie Jutlandzkim. Należy ona do grona krajów nordyckich, zatem sama jej kultura trwale związana jest z legendarnymi wikingami. Jest to nade wszystko kraj o bardzo bogatej historii, w związku z czym sama tylko jego stolica – Kopenhaga – posiada całe mnóstwo wspaniałych zabytków oraz pozostałych atrakcji, które każdemu turyście mogą zapewnić mnóstwo zabawy.
Dania jest zatem doskonałym dowodem na to, że północna cześć Europy również może być dobrym celem wakacyjnych wypraw. Ponadto nie jest ona szczególnie oddalona od Polski, zatem za jej odwiedzenie nie będziemy musieli nawet wiele płacić – jak najbardziej warto!

Comments are closed.